A belső környezetünk tisztántartása mind a magán emberek, mind pedig a szervezetek számára igen lényeges kérdés. Senki sem szeretne olyan irodában dolgozni és olyan otthonban élni, ahol újjal lehet rajzolni a porrétegbe. A tökéletes tisztaság azonban csak akkor érhető el, ha a szennyeződés elleni küzdelemben a legjobb hadsereg verbuválódik össze. Ennek a csapatnak mindenképpen tagja a mikroszálas törlőkendő is. Hogy miért? Megmutatjuk!
A mikroszálas törlőkendőket mesterséges anyagokból előállított mikroszálak alkotják, melyek fő komponensei a műanyagok csoportjába sorolandó poliészterek és a poliamidok. Előbbi felel azért, hogy a kendővel lehessen súrolni, illetve ez az, amivel az olajos-zsíros szennyeződés ellen fel lehet venni a kesztyűt. A poliamidnak köszönhetően a kendő szálai gyorsan száradnak, így pillanatok alatt képes felszívni a felesleges nedvességet.
A mikroszálas kendők minősége különböző lehet, ezt a szálsűrűség mutatja meg. Minél magasabb a törlőkendőn feltüntetett gsm vagy g/nm érték, annál jobban felszívja a nedvességet. A legtöbb ilyen törlőkendő univerzálisan használható, igen sokoldalúan, de vannak speciálisabb kivitelek is, mint például azok, amelyek polírozásra a legideálisabbak. A kendők minősége és ára igen változatos, így érdemes felmérni a választékot először.
A hagyományos és a mikroszálas törlőkendő közötti legnagyobb különbség, hogy a klasszikus megoldással úgy lehet megtisztítani a felületet a portól, hogy azt magunk előtt toljuk, és gyűjtjük össze, a mikroszálas kendő ezzel szemben a mikroszál közé zárja a szennyeződést. Ha pedig „megtelik”, vagyis már nagyon koszos, akkor ki kell mosni, tisztítani.
A mikroszálas törlőkendő jellegzetessége, hogy szárazon és nedvesen is használható. Amikor szárazon használják, akkor a port a statikus elektromosságnak köszönhetően lehet megregulázni. A szemek ugyanis a kendőhöz tapadnak, nem szállnak, kavarodnak fel a levegőben. Ez az a tulajdonsága, ami miatt allergiás emberek számára kifejezetten ajánlott.
Az ilyen kendők szárazon a portalanításon túl alkalmasak a tárgyak, felületek fényesítésére is. Jól alkalmazhatók bútorokon, elektronikai készülékeken, például TV képernyőn, monitor felületén, az autó műszerfalán, de különféle dísztárgyakon, festményeken is.
Ha a kendő nedves, akkor a tisztítóhatás a nedvszívó képesség segítségével érhető el. A törlő a szennyeződést felszívja, maga után pedig egy hamar megszáradó, leheletnyi vékony vízréteget hagy. Ilyen formában remekül szuperál a konyhai és fürdőszobai eszközök, felszerelések, illetve ajtók, ablakok tisztítása esetén.
Egyszerűen töröld végig a kívánt felületet a kendővel, ha pedig már elegendő kosz gyűlt össze rajta, akkor jön a tisztítás, vagyis a mosás. Ez elvégezhető kézzel és mosógép segítségével is. A kézi mosás esetén egy kis mosószer vagy kevés folyékony szappan adagolásával, langyos vízbe kell beáztatni a kendőt, leöblíteni, kirázni és kiteregetni.
Amennyiben a mosás gépi, arra kell ügyelni, hogy ne kerüljön fehérítő és öblítő a gépbe. Ha lejárt a program, akkor az előzőhöz hasonlóan érdemes kirázni és kiteríteni a kendőt.
A profi takarító eszközök esetén ma már igen színes palettáról lehet válogatni. Jobbnál jobb tisztítószerek és tisztítókendők érhetők el a mézeskendőtől az egészen profi, nagy teljesítményű mikroszálas kendőkig. Nézz körül a Flanker kínálatában!